T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

Sosyal Destek (SODES) Programı Kapsamında Kabul Edilen Projelerin İmza Töreni Gerçekleştirildi
Vali Zübeyir KEMELEK’in başkanlığında Sosyal Destek (SODES) programı kapsamında kabul edilen projelerin imza töreni gerçekleştirildi.
 

 

SOSYAL DESTEK (SODES) PROGRAMI KAPSAMINDA KABUL EDİLEN 31 PROJENİN İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

      Vali Zübeyir KEMELEK’in başkanlığında Sosyal Destek (SODES) programı kapsamında kabul edilen 31 projenin imza töreni gerçekleştirildi. Vali Hasan CANPOLAT Salonunda gerçekleştirilen imza törenine Sivas Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, İl Emniyet Müdürü Selçuk KIZILAY, Vali Yardımcıları Vefa KAYA, Salih AYHAN (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri), Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ, bazı kaymakamlar ve belediye başkanları, il ve ilçelerdeki proje yöneticileri katıldı.      

       Projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü dile getiren Vali KEMELEK, ilk aşamada ofis oluşturduklarını ve projelerin duyuru ilanlarını hazırladıklarını aktardı. Bu doğrultuda çok sayıda talep oldu. 502 projenin bilgisayar ortamında girişinin yapıldığını ve uygun görülen projelerin bedelinin 80 milyon 702 bin lira olduğunu söyledi.     

       Sivas'a ayrılacak kaynağın, toplam proje bedelinin altında olduğunu dile getiren Vali KEMELEK: “Projeler arasında ön eleme yaptıklarını aktararak, proje sayılarını azalttık. Proje bedelini yaklaşık 8 milyon liraya kadar indirdik. Kalkınma Bakanlığı, projeleri 4 milyon lira karşılığında 31 projeye indirdi. Her ilçeden bir proje olsun diye planlamıştık ancak serbest denetçilere geçince bazı ilçelerimiz bu projeden yararlanamadı. Bu projelerin bugün imza törenini yapacağız. Projeleriyle katılan kamu ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Projelerimizin ilimize, ilçelerimize veya köylerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Vali Zübeyir KEMELEK’in konuşmasının ardından projelerinin imza törenine geçildi.

       Kabul edilen projelerin maliyetinin 3 milyon 923 bin 681 lira olup, bu tutarın 252 bin 938 lirasını eş finansmanın, 3 milyon 670 bin 743 lirasını da SODES destek tutarının oluşturdu. Kabul edilen projelerin 13'ünü kültür, sanat ve spor projelerinin, 18'ini de sosyal içerme projelerinden oluştu.

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU