T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

İl Emniyet Müd. Çocuk Şube Müd.'de faaliyet gösterecek olan 'Çocuk Aktivite Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi
 

İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan 'Çocuk Aktivite Merkezi'nin açılışı, Vali Zübeyir KEMELEK'in katılımı ile gerçekleştirildi.


    Açılış törenine Vali KEMELEK'in yanı sıra; Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan AYDIN, Adli Yargı Ad. Kom. Bşk. (1. Ağır Ceza Mahkemesi Bşk.) Hazar Turan ALİM, Baro Başkanı Av. Muharrem ELİŞ, Vali Yardımcısı Mustafa AYDIN, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Okçin AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Selçuk KIZILAY, diğer il protokol üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.    Vali Zübeyir KEMELEK, açılışta yaptığı konuşmada; "Sosyal Destek Programı (SODES), istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen insan odaklı bir programdır. İlimiz, 2013 yılının ilkbaharından itibaren kısa adı SODES olan Sosyal Destek Programı kapsamına alınmış ve bu çerçevede 30 proje kabul edilmiştir. 2013 yılı kabul edilen SODES Projelerinin 13 adedini Kültür, Sanat ve Spor Projeleri ve 17 adedini de Sosyal İçerme Projeleri oluşturmaktadır. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde Sosyal Destek Programı (SODES) yaygın bir şekilde uygulanmakta.  SODES, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocukların, gençlerin eğitim, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle desteklenmesi ve buna paralel olarak başarılı olmalarına önemli katkısı olan bir projedir. 2014 yılında ilana çıktığımız zaman inşallah herkesin katılmasını bekliyoruz. Sadece kamunun değil, bütün sivil toplum kuruluşlarının bu imkândan faydalanarak ilimize katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Bu vesile ile ilimiz açısından son derece önem arz eden bu projelerde emeği geçen herkesi kutluyor, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan 'Çocuk Aktivite Merkezi'nin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.    Programda, konuşmalarının ardından 'Çocuk Aktivite Merkezi'nin açılış kurdelesi, Vali Zübeyir KEMELEK, Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan AYDIN, Adli Yargı Ad. Kom. Bşk. (1. Ağır Ceza Mahkemesi Bşk.) İl Emniyet Müdürü Selçuk KIZILAY tarafından kesildi.

    Kurdele kesim töreninin ardından Vali Zübeyir KEMELEK ve beraberindekiler, 'Çocuk Aktivite Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulundu. Bilgisayar salonu, kütüphane, etüt merkezi, dinlenme ve bireysel grup etkinlikleri odasından oluşan 'Çocuk Aktivite Merkezi' ile ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Zübeyir KEMELEK, aktivite merkezindeki çocuklarla yakından ilgilendi ve onlarla sohbet etti.

    Açılış töreni, davetlilere verilen kokteyl programı ile sona erdi.


    Kalkınma Bakanlığı bünyesinde özellikle dezavantajlı grupların ve il genelinin beşeri sermayesini güçlendirmek aynı zamanda toplumsal bütünleşmeye destek olmak amacıyla yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) 2013 yılında ilimizde de uygulanmaya başlanmıştır. Sivas Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan 'Çocuk Aktivite Merkezi' Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hayata geçirilen bir projedir.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU