T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

Sivas Merkez ve İlçelerindeki Kamu Kurumlarının Personellerine Sodes ve AB Projeleri Eğitimi Veriliyor
 

  Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi ve Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezinde görevli personel tarafından il merkezi ve ilçelerdeki kamu personeline SODES ve AB Projeleri eğitimi veriliyor.  5 merkezde yapılacak eğitimler 2 gün sürecek olup, yaklaşık 200 kişi katılacaktır. Bu eğitimler ile 2014 yılında teklif çağrısına çıkılacak olan SODES projeleri ile hâlihazırda açık olup ilerde açılacak olan AB Hibe projeleri kapsamında ilimizin önceliklerine uygun nitelikli projeler hazırlanması hedeflenmektedir.

   07-08 Aralık 2013 tarihlerinde, Sivas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantı salonunda yapılan eğitime tüm vakıf personeli katılmıştır.

   26-27 Aralık 2013 tarihlerinde, Suşehri İlçesi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan eğitimlere; Akıncılar, Gölova, Koyulhisar ve Suşehri İlçelerinin proje ekipleri katılmıştır.

   02-03 Ocak 2014 tarihlerinde Hafik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacak olan eğitimlere; Doğanşar, İmranlı, Zara ve Hafik ilçelerindeki proje ekipleri,

   02-03 Ocak 2014 tarihinde Kangal Halk Eğitim Merkezinde yapılacak olan eğitimlere; Divriği, Gürün, Ulaş ve Kangal ilçelerindeki proje ekipleri,

   09 Ocak 2014-10 Ocak 2014 tarihinde Şarkışla SYDV. Toplantı Salonu ile Aşık Veysel Kültür Merkezinde yapılacak olan eğitimlere Altınyayla Şarkışla ve Gemerek ilçelerindeki proje ekipleri,

   16-17 Ocak 2014 ve 20-21 Ocak 2014 tarihlerinde Sivas Öğretmen Evi. ASO. Konferans Salonunda düzenlenecek eğitimlere il merkezindeki kamu kurum ve kuruluşlarındaki görevli personel katılacaktır.

   Eğitimlerin ilk bölümünde, SODES Proje Ofisi tarafından, SODES’in ne olduğu,  SODES Uygulama Usul ve Esaslarının neler olduğu, proje başvuru formu doldurulurken ve proje hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar ile online SODES-BİS sistemi hakkında bilgi verilmekte, daha sonra örnek proje başvuru formu hazırlanmaktadır.

  Eğitimlerin ikinci bölümünde, Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi tarafından Proje Döngüsü yönetimi (PCM) ve mantıksal çerçeve eğitimi ve açık olan hibe programları hakkında bilgi verilmektedir.

   Eğitimin son bölümünde katılımcıların soruları alınarak  eğitimin daha  verimli olması sağlanmaktadır.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU