T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

SODES Proje Ofisi ve AB Koordinasyon Merkezi tarafından Sivas Öğretmenevinde Proje Hazırlama Eğitimi yapıldı.
 

Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi ve Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi tarafından  16-17 Ocak tarihlerinde Sivas Öğretmenevi Toplantı Salonunda Proje Hazırlama Eğitimi yapıldı.

    Sivas İlinin; Kalkınma Bakanlığı tarafından Finanse edilen SODES (Sosyal Destek Programı) ve Avrupa Birliği Mali Yardımlarından azami ölçüde yararlanması amacıyla Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI başkanlığında yapılan toplantıya Sivas il merkezindeki kamu kurumlarının proje ekipleri katıldı.

   Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI yaptığı konuşmada: “SODES Programının; özellikle dezavantajlı grupların ve il genelinin beşeri sermayesini güçlendirmek aynı zamanda toplumsal bütünleşme sürecine destek olduğunu, Sivas Valiliğinin; yerel düzeyde hazırlanacak ve uygulanacak SODES projeleri ile, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı ve istihdam edilebilirliğini artırmayı; kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki kadın, çocuk, genç ve engellilerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı vermeyi hedeflediklerini belirtti.

   Ayrıca Avrupa Birliği Mali Yardımları konularında ilimizin daha fazla destek alması gerektiğini bundan sonraki süreçte gerek AB ve SODES projelerin daha nitelikli ve ilimizin önceliklerine göre hazırlanmasının eğitimler ile mümkün olacağını belirttikten sonra proje ekiplerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

    Eğitimin ilk bölümünde, SODES Proje Ofisi tarafından, SODES nedir, SODES Uygulama Usul ve Esasları, proje başvuru formu doldurulurken ve proje hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar ile online SODES .BİS sistemi hakkında bilgi verildi.

   Eğitimin ikinci bölümünde ise Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi tarafından Proje Döngüsü yönetimi (PCM), mantıksal çerçeve eğitimi ve açık olan hibe programları hakkında bilgi verildi.

   Eğitimin son bölümünde katılımcıların soruları alınarak ve örnek proje hazırlanarak eğitimin daha  verimli olması sağlandı.

 

 

 

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU