T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

Merkez Köyler Parklarına Kavuştu
 

 

“Merkez Köyler Parklarına Kavuştu”         

Sivas İl Özel İdaresi tarafından uygulanan ve merkez ilçeye bağlı nüfusu fazla olan 5 merkez köyde kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere tüm köy halkının yararlanabileceği spor parkları (yetişkin kondisyon spor aletleri) ve çocuk oyun alanları oluşturmak amacıyla hazırlan projenin yapımları tamamlandı.

Bu kapsamda; Çongar, Güney köylerine yapılan oyun parkı ve spor alanlarının açılışı gerçekleşti.

Törene, Sivas Valisi Âlim BARUT'un yanı sıra; Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZAYDIN, bazı il protokol üyeleri ve köy halkı katıldı.

Çongar Köyündeki oyun parkı ve spor alanı açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Daha fazla köye ve vatandaşa ulaşmak ve hizmet götürmek için gayret sarf ettiklerini ifade eden Vali BARUT; "Bu gayretli çalışmalar tek bir kişi, tek bir kurum tarafından yapılamaz. Dolayısıyla muhtarlarımız projelerini hazırladılar. İl Özel İdaresi eş finansmanını sağladı. SODES kapsamında projeye destek verildi. Dolayısıyla bu projeler hizmete geçmeyi başladı. Devletin köylüsüne hizmet etmek için var. Bu hizmetin vatandaşa sunulmasında emeği geçenlere teşekkür etti." Dedi.

Konuşmaların ardından parkın açılışı gerçekleştirildi. Park ve spor alanları Çongar Köyü İlkokulu bahçesinde düzenlenen toplu açılış töreni ile hizmete açıldı.

 Vali BARUT, daha sonra Güney Köyüne geçti. Güney Köyüne yapılan oyun parkının açılışından sonra program sona erdi.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU