T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

Valimiz Sayın Âlim BARUT’un Eşi Miyase BARUT Hanımefendi, SODES Projelerini Ziyaret Etti
 

Valimiz Sayın Âlim BARUT’un Eşi Miyase BARUT Hanımefendi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında SODES Projelerini Ziyaret Etti

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Valimiz Sayın Âlim BARUT’un Eşi Miyase BARUT Hanımefendi, SODES projelerini ziyaret etti.

Miyase BARUT Hanımefendi, ilk olarak Nisan 2014 tarihinde SODES projesi kapsamında hizmete açılan Esentepe Hanımlar Evi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle hazırlanan programa katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Hanımlar Evi sorumlusu Semra ERDEMCİ, gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsederek, bugüne kadar 274 kadının merkezde kurs gördüğünü söyledi. Merkezde taş bebek, iğne oyası, nikah şekeri hazırlama gibi sertifikalı kurslar düzenlendiğini dile getiren ERDEMCİ; "Tamamlanan kurslar kapsamında kursiyerlerimiz maddi kazanç sağlayarak aile bütçesine katkıda bulunmaya başlamışlardır" dedi.

Aile Danışmanı Zeynep DOĞAN tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü konulu sunumu ile devam eden programda; Hanımlar Evi kursiyerleri tarafından hazırlanan elişi ürünlerini inceleyen ve Hanımlar Evi bünyesine yeni kazandırılan Kütüphane ile Spor Salonunun da açılışını gerçekleştiren Miyase BARUT Hanımefendi, yetkililerden devam eden kurslar hakkında bilgiler aldı.

Bütün kadınların Dünya 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayan Miyase BARUT Hanımefendi, Kadınlara şiddet uygulayan erkekleri zavallı ve aciz gördüğünü ifade ederek Kadınlara yönelik şiddetin son bulması temennisinde bulundu.

Buradaki ziyaretin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Konukevini ziyaret eden Miyase BARUT Hanımefendi, SODES projesi kapsamında hizmete sunulan “Yaratıcı Çocuk Atölyesi” ve Cep Sinema Salonunu gezerek Konukevinde bulunan kadınlarla bir süre sohbet etti. Kadın Konukevi ziyaretinde Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI da yer aldı.

Gerçekleşen ziyaretlere Valimiz Sayın Âlim BARUT’un Eşi Miyase BARUT Hanımefendinin yanı sıra; Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğg. Fatih Celaleddin SAĞIR’ın Eşi Asiye SAĞIR, Belediye Başkanı Sami AYDIN’ın Eşi Yurdagül AYDIN, protokol eşleri ve Gönül Elçileri katıldı.

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU