T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

2015 SODES Teklif Çağrısı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı, Sayın Valimiz Âlim BARUT’un Katılımıyla Gerçekleşti
 

Toplumsal hayata etkin şekilde katılmakta zorluklarla karşılaşan dezavantajlı kesimler için yeni fırsatlar oluşturmayı amaçlayan ve bu kesimin kendine olan güvenini artırarak toplumsal yaşamın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine yardımcı olmayı hedefleyen SODES (Sosyal Destek Programı) 2015 yılı teklif çağrısı tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıya Sayın Valimiz Âlim BARUT’un yanı sıra; Belediye Başkanı Sami AYDIN, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İRCAL, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör V. Sami HİZMETLİ, Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI, ilçe kaymakamları ile çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri katıldı.

SODES (Sosyal Destek Programı) tanıtım filmi ve yaşanmış hayat hikayelerinin yer aldığı video gösteriminin ardından Sivas Valiliği SODES Birim Sorumlusu Hasan YILDIRIM tarafından SODES uygulama, usül ve esaslarının tanıtımı ile ilgili bir sunum yapıldı.

Toplantıda konuşan Sayın Valimiz Âlim BARUT Kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine hitaben; “Ben proje uygulamak istiyorum ama ödeneğim yok demeyin. Artık devletimizin imkanları çok gelişti. Bürokrasi içerisinde çözümünde zorluklarla karşılaşılan bir kısım faaliyetlerde, SODES projesi kapsamında proje uygulayıcıları destek imkanı bulacak.” dedi. Artık bürokraside daha çok düşünerek proje üretilmesi ve sosyal alanda etkin bir şekilde faaliyet gösterilmesi gerekliliğini vurgulayan Sayın Valimiz Âlim BARUT, SODES projesine dahil olacak kurum temsilcilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Valimiz BARUT, Başarılı bir SODES çalışma yılı geçirilmesini temenni ederek proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU