T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

2015 SODES Teklif Çağrısı Proje Eğitimi, Sayın Vali Yardımcımız Ömer KALAYLI’nın Katılımıyla Gerçekleşti.
 

Yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek,toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi güçlendirmek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla, istihdam, sosyal içerme ve kültür, sanat ve spor alanlarındaki projeleri destekleyen SODES  (Sosyal Destek Programı) 2015 yılı teklif çağrısı proje genel tanıtımı ve  eğitimi gerçekleştirildi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün GÖZE Konferans Salonunda düzenlenen eğitime, Sayın Vali Yardımcımız Ömer KALAYLI, il ve ilçelerde çalışan kurumların proje ekipleri katıldı.

Eğitimin ilk bölümünde Sivas Valiliği SODES Proje Ofisinde Görevli Proje Uzmanı Ebubekir KÖMÜŞLÜ, Genel Tanıtım ile 2015 yılı SODES Uygulama Usul ve Esasları hakkında bilgiler vererek, değişen ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi. Eğitimin ikinci bölümünde Sivas Valiliği SODES Proje Ofisinde Görevli Proje Uzmanı Vural YANCI, 2015 SODES Projeleri Başvuru Formundaki teknik detaylara değinerek, projelerin nasıl yazılacağına ve bütçelerinin nasıl belirleneceğine dair bilgiler verildi.

Eğitim programında konuşan Sayın Vali Yardımcımız Ömer KALAYLI, il ve ilçelerimizden gelen proje ekiplerine hitaben; kurumlarımızın planladıkları faaliyetleri SODES projeleriyle yapabileceklerini, sosyal alanlarda daha aktif görevler alarak faaliyet göstermeleri gerektiğini, SODES 2015 Projeleri Teklif Çağrısı döneminin iyi değerlendirilmesi, ilimizin önceliklerine uygun nitelikli projelerin yapılması gerektiğini vurgulayarak, katılım sağlayan proje ekiplerine başarılar diledi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Eğitimimizin son bölümünde Sayın Vali Yardımcımız Ömer KALAYLI Başkanlığında, SODES Proje Ofisi Birim Sorumlusu Hasan YILDIRIM, SODES Proje Ofisi Uzmanları Vural YANCI, Ebubekir KÖMÜŞLÜ ve Mevlüt ŞAHİN katılımcılar tarafından gelen soruları cevapladı.

 

 

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU