T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

Sivas AFAD tarafından yürütülen 'Afete Hazır Toplum' projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.
 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Sivas İşitme Engelliler Spor Kulübü tarafından düzenlenen  ‘Afete Hazır Toplum’ Tanıtım Toplantısı yapıldı. 


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ‘Afete Hazır Toplum’  toplantısında konuşan Valimiz BARUT: “Türkiye coğrafi yapısı olarak yüzde 95’i doğal afetlere maruz kalan bir bölge. Türkiye’de de afetlere baktığımızda en fazla depremden etkileniyoruz. Depremi önlemi gibi ya da depremi önceden haber verme gibi imkan olmadığı için de toplum olarak afete hazırlıklı olmak durumundayız. Şunu da biliyoruz ki hepimiz engelli adayıyız. Herkesin hazır olması gerektiği gibi engelli kardeşlerimizin de  doğal afetlere hazırlıklı olmak durumunda. Bu SODES projesiyle de engelli kardeşlerimize temel afet bilinci oluşturulmaya çalışılıyor. Ben bu projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin başarılı olmasını diliyorum.”dedi. 

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif EKİNCİ ve Sivas İşitme Engelliler Spor Kulübü Üyesi Mustafa EPİK de konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Valimiz BARUT, Sivas İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanına projeye katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan Sodes projesine, il protokolü ve işitme engelliler spor kulübü üyeleri katıldı.

 

   

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU