T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

SODES'li Gençler Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz'ı Ziyaret Etti
"Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor" Projesi
 

Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor" projesi kapsamında Ankara Gezisi Programı düzenlendi.Programda Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında yürütülen "Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor"  projesine katılan öğrencileri MEB Başöğretmen Salonu´nda kabul etti. TEOG´da başarı gösteren öğrencileri tebrik eden Bakan Yılmaz, Gürün´den ve Kayseri´de bir ilçesindeki bir köyünden TEOG´da başarı gösteren öğrenciler olduğunu ve bu başarıları duyduğu zaman gururlandığını belirtti.

"Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor" Projesi´ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, bir öğrenci için yapılabilecek en iyi çalışmanın okuma olduğunu söyledi. Okumanın kültüre de yabancı olmadığını dile getiren Yılmaz, dinin ilk emrinin de ‘oku’ olduğunu hatırlatarak, okumamak için mazeret üretilmesinin doğru olmadığını kaydetti. Salonda bulunan öğrencilere okudukları için teşekkür eden Yılmaz, "Okursanız daha iyi düşünürsünüz. Çünkü okudukça ufkunuz genişler, ufkunuz genişledikçe daha iyi görürsünüz, daha iyi anlarsınız, hem de kendinizle çevrenizle barışık olursunuz. Her kesin okuması lazım. Öğrencilerimizi okumaya teşvik edenlere de teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Öğrencilik yıllarında Gürün Kütüphanesi´ndeki hemen her kitabı okuduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu: "Ama bir çok sefer de söyledim herhalde, bir şeyi yapmadığımdan dolayı üzgünüm diye. Eğer şimdi olsa yani sizlerin yaşındayken ne yapmam gerekirdi? Okunan bir kitabın mutlaka bir ya da iki sayfa kahramanları, ana mesajı nedir veya en güzel bölümü alınarak kitabın özeti çıkarılabilir. O kitabı okuduğunuzu biliyorsunuz ama konusunu unutabiliyorsunuz. Kitabı aldığınızda bir iki sayfalık özetini kendi yazınızla bir iki sayfa özetini de çıkarsanız işte o kitap sizin malınız olur. Sizin kendinizin olur, yazarı kim olursa olsun. Sizlerden ricam okumaya devam edin. Yapılacak en güzel şey, çok okumanız bir de spor yapmanız."

Bakan Yılmaz, öğrencilerdeki başarıyı sağlayanın öğretmenler olduğunu vurgulayarak, "Her şeyi öğretmenlerimize borçluyuz. Bizi yetiştiren, yöneticilerimizi yetiştiren de öğretmenlerimiz." dedi.

Törende öğrencilere, Gürün İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Okuma Günlüğüm" isimli defter hediye edildi. Defterde Bakan Yılmaz´ın öğrencilere okudukları kitabın özetini çıkarmaları tavsiyesine yer verilen bir yazıya da yer verildi. Bakan Yılmaz, Gürün´den gelen öğrencilere, isminin yazılı olduğu kalem ve defterden oluşan hediyeler sundu ve tek tek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU