T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

Kaynak Eğitimi Alan Kursiyerlere Uluslararası Sertifika
"Yaşam Kaynağı" Projesi
 

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ile TÜDEMSAŞ koordinesinde Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezi'nde 15 kursiyer 6 ay boyunca kaynak kursu gördü. Kursu başarıyla tamamlayan Denetimli Serbestlik kapsamındaki 15 kursiyer için Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezi'nde sertifika töreni düzenlendi.

Törene Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Denetimli Serbestlik İl Müdürü İsmail Arslan, SODES Birim Sorumlusu Hasan Yıldırım ve kursiyerler katıldı. 
Tören öncesi protokol üyeleri kaynak eğitimi gören kursiyerleri atölyede ziyaret etti. Daha sonra sertifika dağıtım törenine geçildi. Kaynak eğitimini tamamlayan 15 kursiyere sertifikaları verildi. 
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, kursiyerlerin meslek edinmeleri konusunda önemli adım atıldığını belirterek, "15 arkadaşımız inşallah aldıkları bu belgeyle iş bulacaklar ve evlerine ekmek götürecekler" dedi.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ise proje ilk kez yapıldığını ve devamının geleceğini belirterek, "Bu arkadaşlarımız 6 aylık bir eğitim neticesinde daha sonra 20 saatlik teorik ve 60 saatlik pratik olmak üzere 80 saatlik bir eğitim aldılar. Bu eğitim neticesinde uluslararası akredite olmuş kuruluş tarafından sınava tabi tutulacaklar. Bu sınav sonrası almış oldukları belgeyle de dünyanın 82 ayrı ülkesinde geçerli bir belgeye sahip olacaklar. Bu bizim için, bölgemiz için bir nimet ve başlangıç olacaktır" diye konuştu.


İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU