T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

SODES Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
 

Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi tarafından düzenlenen Sosyal Destek Programı (SODES) Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantılarının ilki 18 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Belediye Başkan Vekili Orhan DEMİROK, Vali Yardımcıları Mustafa AYDIN, Veysel ÇİFTÇİ ve Vefa KAYA, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali TAŞ, İl Emniyet Müdürü Selçuk KIZILAY, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kalkınma Bakanlığınca desteklenen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamına 81 ilin 30 'unun alındığını ifade eden Vali Zübeyir KEMELEK, bu programın, hem bölgeler arası kalkınmışlığı dengelemek, hem de daha dezavantajlı toplumların kalkınmasını sağlamak amacıyla yürütüldüğünü söyledi.

SODES'e ayrılan kaynağın yüzde 25'lik kısmının sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen projelere aktarılması gerektiğini dile getiren Vali KEMELEK, SODES kapsamında, dezavantajlı grupların ekonomik, sosyal ve kültürel alanda kalkınmalarına yönelik projeler yürüteceğiz. Bunların içerisinde istihdam olabilir, eğitimlerine takviye olabilir" dedi.

Valilik binasında SODES Proje Ofisi kurduklarını belirten Vali Zübeyir KEMELEK, sunulan projelerin ilk önce burada değerlendirilip Kalkınma Bakanlığına gönderileceğini, bakanlığın kabulünden sonra da yürürlüğe gireceğini söyledi.

Toplantı, son olarak il protokol üyelerinin Vali Zübeyir KEMELEK ve Vali Yardımcısı Vefa KAYA'ya konuyla ilgili olarak sorularını yöneltmesiyle devam etti.

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU