T.C. Sivas Valiliği SODES Proje Ofisi
 

Duyurular

Tüm Duyurular

Okul Müdürlerine Yönelik SODES Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
 

Sosyal Destek Programı (SODES) Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantılarının ikincisi 24 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Koordinasyonunda Halk Eğitim Merkezi ASO Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Vali Zübeyir KEMELEK, Vali Yardımcıları Veysel ÇİFTÇİ ve Vefa KAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Kalkınma Bakanlığınca desteklenen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamına 81 ilin 30 'unun alındığını ifade eden Vali KEMELEK: “Bu proje daha çok dezavantajlı grupların sosyal kültürel, ekonomik ve eğitim yönünden kalkınmalarına yönelik bir sosyal destek projesidir. SODES kapsamında özellikle eğitime yönelik projelere öncelik veriliyor. Bizde sizlerin bu tür projelere katılmanızı, daha çok proje yapmanızı arzu ediyoruz. Hem okul olarak proje yapabilirisiniz hem de okuldaki dernekler kanalıyla veya sizin okulunuzun amacına uygun bir dernek kanalıyla da uygun bir proje yaptırabilirsiniz. SODES ile birlikte bölgeler arası kalkınmışlık farkını ortadan kaldırıp, dezavantajlı gruplara mensup çocukların eğitimde daha başarılı olmalarını sağlayabileceğiz ve sportif faaliyetlerin finansmanı da karşılayabileceğiz." dedi.


Valilik binasında SODES Proje Ofisi kurduklarını belirten Vali Zübeyir KEMELEK; “Sunulan projeler ilk önce burada değerlendirilip Kalkınma Bakanlığı'na gönderilecektir. Bakanlıktaki değerlendirmelerden sonra bu projelerin ilk icraata konulması Ağustos ayının başını bulacaktır. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı başına kadar programlarınızı şimdiden hazırlarsanız 2013-2014 eğitim-öğretim yılına daha hazırlıklı başlamış oluruz.” dedi.

Toplantı, son olarak okul müdürlerinin Vali Yardımcıları Veysel ÇİFTÇİ ve Vefa KAYA'ya konuyla ilgili sorularını yöneltmesiyle sona erdi.

İhale İlanları

Tüm İhaleler

 

 

Sosyal Destek Programı Sivas Hakkında Dökümantasyon Projeler Diğer Bilgiler
 
Hasan HIDIROĞLU Hasan HIDIROĞLU